HFK KONTINGENT
TILMELDING TIL HADERSLEV FODBOLDKLUB
Ugens hjemmekampe

 

UGE 10 - 13                                               planen ændret den : 06 - 03 - 2017
 

 

Hent kamp planen HER                                                 Se oversigt over banerne her    

 

se tegninger på banerne    Bane 3 til 7       bane 8 til 12           Bane 13 til 15             
 

Her kan du se oplysninger om hvornår Haderslev FK & SønderjyskE hold spiller.


Ligeledes kan du se hvilket omklædningsrum dommer, hjemme- og udeholde skal benytte, samt på hvlken bane kampen spilles.

 

Kamp nr. Dag DATO KL. Række PULJE Hjemmehold MODSTANDER BANE Nr. HFK/SE GÆSTER DOMMER
                       
  Tir 07-03-2017 19:30 U 17 drenge    Vojens GI ?? 7 K 3 B K 4 B Dommer B
170021 Tor 09-03-2017 19:00 1. div. Kvinder   SønderjyskE Kolding Q 7 K 13 A K 14 A Dommer C
  Fre 10-03-2017 18:00 SFS Nord   SFS Nord HFK U 14 piger 7 K 5 B K m14 B Dommer A
824798 Fre 10-03-2017 19:00 Serie 3   Haderslev FK Starup UI 7 K 1 B K 6 B Dommer B
911222 Lør 11-03-2017 14:00 U14 drenge Vest 2 (født 2003) - Efterår 2016 Træningskamp Haderslev FK FC Fredericia 7 K 3 B K 4 B Dommer A
606455 Søn 12-03-2017 13:00 Golden League - U12 Drenge (2005) - 5. runde Platin 1 Haderslev FK Brabrand IF Lethallen K 3 B K 4 B Dommer A
596183 Søn 12-03-2017 14:00 Serie 2 kvinder Træningskamp Haderslev FK Starup UIF 7 K 13 B K 14 B Dommer B
  Søn 12-03-2017 16:00 TT Serie 3   Team KFUM Sønderborg Inter 7 K 5 B K 6 B Dommer C
177629 Tir 14-03-2017 19:00 U 17 drenge 2   Haderslev FK SINE 7 K 3 B K 4 B Dommer A
580041 Fre 17-03-2017 19:00 TT/11 - Herre: Serie 6 Pulje 1 Haderslev FK 6.1 Abild IF 7 K 1 B K 6 B Dommer A
581232 Lør 18-03-2017 11:00 TT/11 - U16 Piger: M & 1 Pulje 1 Haderslev FK (U14) Bramming B (U15) 7 K 11 A K 12 A Dommer A
898180 Lør 18-03-2017 13:00 1.division 2016/17   SønderjyskE Vejlby IK 7 K 13 A K 14 B Dommer C
959747 Lør 18-03-2017 15:00 U16 Piger Vest (2001) 11M - forår 2017 Pulje 812 Haderslev FK Højer/Tønder 7 K 11 B K 12 B Dommer B
579765 Lør 18-03-2017 17:00 TT/11 - Oldboys Pulje 1 Haderslev FK Ensted IF 7 K 3 B K 4 B Dommer A
579414 Søn 19-03-2017 09:00 TT/11 - U15 Drenge: 1 & 2 Pulje 1 Haderslev FK (M) Felsted IF 7 K 3 A K 5 A Dommer A
959288 Søn 19-03-2017 11:00 U13 Drenge Vest 1 (2004) 11M - forår 2017 Pulje 703 Haderslev FK Gauerslund IF 7 K 3 B K 6 A Dommer B
581020 Lør 19-03-2017 13:00 TT/11 - U14 Piger: M & 1 Pulje 1 Haderslev FK Sønderris SK 7 K 11 K 12 Dommer C
596185 Søn 19-03-2017 15:00 Serie 2 kvinder Træningskamp Haderslev FK Kolding IF 7 K 13 B K 14 B Dommer C
579415 Søn 19-03-2017 17:00 TT/11 - U15 Drenge: 1 & 2 Pulje 1 Haderslev FK Rødekro IF 7 K 3 A K 4 B Dommer A
  Søn 19-03-2017 19:00 U 13 drenge 2 Træningskamp Haderslev FK ?? 7 K 11 K 12 Dommer B
105168 Søn 19-03-2017 17:00 ALKA Superliga SL SønderjyskE Randers FC 1 K 2 K 1 K 5 & 6
580046 Fre 24-03-2017 19:00 TT/11 - Herre: Serie 6 Pulje 1 Haderslev FK 6.2 Hovslund GF  7 K 3 B K 6 B Dommer A
579473 Lør 25-03-2017 09:30 TT/11 - U13 Drenge: M, 1 & 2 Pulje 2 Haderslev FK Gørding/Lourup IF 7 K 3 A K 5 B Dommer A
956606 Lør 25-03-2017 11:00 U15 Drenge Vest 2 (2002) - Forår 2017 Pulje 1 Haderslev FK FC Sønderborg 7 K 3 B K 4 B Dommer A
469226 Lør 25-03-2017 13:00 1.division 2016/17   SønderjyskE Næsby 7 K 13 A K 14 B Dommer C
601786 Lør 25-03-2017 15:00 U19 Drenge Divisionen 2016/17 Div SønderjyskE Hvidovre 7 K 1 A K 12 Dommer
239562 Lør 25-03-2017 17:15 U17 Drenge Divisionen 2016/17 Div Haderslev Hvidovre 7 K 6 A K 11 Dommer
  Søn 26-03-2017 09:00 U 13 drenge 2 Træningskamp Haderslev FK ?? 7 K 11 K 12 Dommer B
421757 Søn 26-03-2017 11:00 U14 drenge Vest 2 (født 2003) Træningskamp Haderslev FK Bredballe 7 K 3 B K 4 B Dommer A
579419 Søn 26-03-2017 11:30 TT/11 - U15 Drenge: 1 & 2   Feldsted Haderslev FK 6 K 4 A K 1 A Dommer C
606457 Søn 26-03-2017 12:30 Golden League - U12 Drenge (2005) - 5. runde Platin 1 Haderslev FK Dalum IF 7 A K 3 A K 3 B Dommer B
606525 Søn 26-03-2017 12:30 Golden League - U11 Drenge (2006) - 5. runde Guld 2 Haderslev FK Kolding B 7 B K 5 A K 6 A Døm selv
606569 Søn 26-03-2017 13:00 Golden League - U10 Drenge (2007) - 5. runde Guld 1 Haderslev FK Bredballe IF Lethallen K 5 B K 6 B Døm selv
596188 Søn 26-03-2017 13:00 Serie 2 kvinder Træningskamp Haderslev FK Løsning IF 7 K 13 B K 14 B Dommer C
579417 Søn 26-03-2017 17:00 TT/11 - U15 Drenge: 1 & 2 Pulje 1 Haderslev FK (M) Notmark/Egen/Midtals 7 K 4 A K 6 B Dommer B
426803 Man 27-03-2017 15:00 Reserveligaen - forår Pulje 2 SønderjyskE Vejle Boldklub 7 K 2 K 1 Dommer C
                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Haderslev Fodbold Klub © 2013
Louisevej 22, 1. sal. - 6100 Haderslev - Tlf. 74 52 52 99
john@hfk-haderslev.dk - christian@hfk-haderslev.dk